Pont, ami összeköt

2016. augusztus 17., címkék: ifi, ökumenikus ifjúsági iroda, közöspont, efott

Idén az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozóján (EFOTT) is részt vett a KözösPont Ifjúsági Fesztivál Misszió. Az ott szolgáló önkéntesek bemutatták, hogy képviselik a keresztyénség üzenetét egy fesztiválon.

72 óra Nyírmeggyesen is

2011. október 24., címkék: nyírmeggyes, önkéntesség, ökumenikus, ökumenikus ifjúsági iroda

A nyírmeggyesi református gyülekezet ifisei az október 13-16 között részt vettek az országos önkéntes, 72 óra kompromisszumok nélkül programban. Az önkéntesség évében soron kívül megrendezett akción a település 15 fővel képviseltette magát.

72 óra - Teológusok önkénteskedtek a börtönben

2011. október 24., címkék: önkéntesség, 72 óra, ökumenikus ifjúsági iroda, börtönmisszió, debreceni teológia (drhe)

2011. október 14-én Debreceni Református Hittudományi Egyetem teológus-lelkész szakos hallgatói látogattak el a "72 óra kompromisszum nélkül" című önkéntes program keretében a Debreceni börtönbe. A tavalyi évhez hasonlóan idén is Mészáros Barna börtönlelkész fogadta a teológus ifjakat.

72 óra – négy keréken

2011. október 23., címkék: Ökumené, 72 óra, ökumene, ökumené, ökumenikus ifjúsági iroda, önkéntesség

Csaknem kilencezer fiatal vett részt az Ökumenikus Ifjúsági Iroda (ÖKI) 72 órás országos önkéntes programjában. A tizennégy és harminc év közötti fiatalok festettek, bevásároltak, sérült gyerekekkel játszottak, időseket látogattak, közel száznegyven településen háromszázötven feladatot végeztek el. Annyira jó volt a visszhangja a kétévente megvalósuló rendezvény tavalyi felvonásának, hogy idén, az önkéntesség évében soron kívül megrendezték. Egy napra autóba ültünk, s elkísértük a szervezőket az ország különböző helyszíneire.

Hadüzenet a közönynek – 72 óra kompromisszum nélkül

2011. október 14., címkék: 2011, ökumenikus ifjúsági iroda, ökumenikus, 72 óra, önkéntesség

Véradással, a Bolyki Soul&Gospel Kórus énekével és az önkéntesek visszaszámlálásával indult el Budapesten az idei 72 óra kompromisszum nélkül. A fiatalok a megnyitón szembesültek azzal, milyen feladatok várnak rájuk a következő három napban.

72 óra – Három nap a tettek mezején –Egyházi és közéleti személyiségek a védnökök között

2011. október 07., címkék: ökumenikus ifjúsági iroda, ökumenikus, 72 óra, önkéntesség

Negyedik alkalommal rendezi meg hazánkban az Ökumenikus Ifjúsági Alapítvány október 13. és 16. között a 72 óra kompromisszum nélkül szociális önkéntes akciót, amely Magyarország fiatalságát hívja közös összefogásra, azért, hogy együtt tegyenek másokért, környezetükért.

Isten a közös pont

2011. szeptember 05., címkék: ifjúsági misszió, ökumenikus ifjúsági iroda, közöspont, ökumenikus

„A betérők beszélhettek velünk, idegen emberekkel, akiknek gyakran könnyebb elmondani mélyebb dolgokat, mint egy ismerősnek. Kérdezhettek életről, hitről, egyházról. - mesélte élményeit a Szigetről Visontai Dóra. – Olyan hasonló korú fiatalokkal beszélhettek, akik szabad idejükben velük együtt jártak az esti koncertekre. Hasonlók, de mégis mások.” Ők a KözösPont Sátor keresztyén önkéntesei, akik jelen vannak különböző magyarországi nyári fesztiválokon. Az evangélikus, katolikus és református egyház közös misszióját az Ökumenikus Ifjúsági Iroda szervezi.

Ökumenikus jelenlét 2010 nyári fesztiváljain - KözösPont sátor 2010-ben is

2009. december 29., címkék: Ökumené, közöspont, ökumenikus, ökumenikus ifjúsági iroda

Immáron tízedik alkalommal teljesítenek missziói szolgálatot katolikus, református és evangélikus fiatalok egy-egy nyári fesztivál forgatagában. A KözösPont Misszió találkozás, párbeszéd és a jelenlét missziója. A fiatalok arra vállalkoznak, hogy „az életről, világról, egyházról, az anyagon túli világról” beszélgessenek a fesztiválok résztvevőivel – olvasható a KözösPont honlapján.